Sezona 2023./2024.

22.

rujna 2023.

19:00 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

Njemačka – Weingarten, Kultur- und Kongresszentrum Oberschwaben

Na programu: AntonínDvořák, Johannes Brahms, Felix Mendelssohn

Izvode: Arabella Steinbacher (violina), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

23.

rujna 2023.

19:00 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

BLUVAL – 29. MEĐUNARODNI GLAZBENI FESTIVAL

Njemačka – Straubing, Joseph-von-Fraunhofer-Halle

Na programu: AntonínDvořák, Johannes Brahms, Felix Mendelssohn

Izvode: Arabella Steinbacher, violina, Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

7.

listopada 2023.

19:00 sati

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT (premijera)

Njemačka – Dresden, Semperova opera (Semperoper)

Izvode: Elisabeth Teige (sopran), Jürgen Müller (tenor), Aleksei Kulagin (bas), Yonghoon Lee (tenor), Elbenita Kajtazi (sopran), Zbor i Orkestar Drezdenske državne opere, Dječji zbor Semperove opere, Ivan Repušić (dirigent)

11.

listopada 2023.

19:00 sati

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT

Njemačka – Dresden, Semperova opera (Semperoper)

Izvode: Elisabeth Teige (sopran), Jürgen Müller (tenor), Aleksei Kulagin (bas), Yonghoon Lee (tenor), Elbenita Kajtazi (sopran), Zbor i Orkestar Drezdenske državne opere, Dječji zbor Semperove opere, Ivan Repušić (dirigent)

14.

listopada 2023.

19:00 sati

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT

Njemačka – Dresden, Semperova opera (Semperoper)

Izvode: Elisabeth Teige (sopran), Jürgen Müller (tenor), Aleksei Kulagin (bas), Yonghoon Lee (tenor), Elbenita Kajtazi (sopran), Zbor i Orkestar Drezdenske državne opere, Dječji zbor Semperove opere, Ivan Repušić (dirigent)

28.

listopada 2023.

18:00 sati

RICHARD WAGNER: UKLETI HOLANDEZ

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche Oper Berlin)

Izvode:  Tobias Kehrer (bas), Elisabeth Teige (sopran), Robert Watson (tenor), Lauren Decker (mezzosopran), Matthew Newlin (tenor), Michael Volle (bariton), Zbor i Orkestar Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

2.

studenoga 2023.

18:00 sati

RICHARD WAGNER: UKLETI HOLANDEZ

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche Oper Berlin)

Izvode:  Tobias Kehrer (bas), Elisabeth Teige (sopran), Robert Watson (tenor), Lauren Decker (mezzosopran), Matthew Newlin (tenor), Michael Volle (bariton), Zbor i Orkestar Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

12.

studenoga 2023.

17:00 sati

RICHARD WAGNER: UKLETI HOLANDEZ

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche Oper Berlin)

Izvode:  Tobias Kehrer (bas), Elisabeth Teige (sopran), Robert Watson (tenor), Lauren Decker (mezzosopran), Matthew Newlin (tenor), Michael Volle (bariton), Zbor i Orkestar Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

13.

studenoga 2023.

19:00 sati

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT

Njemačka – Dresden, Semperova opera (Semperoper)

Izvode: Elisabeth Teige (sopran), Jürgen Müller (tenor), Aleksei Kulagin (bas), Yonghoon Lee (tenor), Elbenita Kajtazi (sopran), Zbor i Orkestar Drezdenske državne opere, Dječji zbor Semperove opere, Ivan Repušić (dirigent)

18.

studenoga 2023.

19:00 sati

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT

Njemačka – Dresden, Semperova opera (Semperoper)

Izvode: Elisabeth Teige (sopran), Jürgen Müller (tenor), Aleksei Kulagin (bas), Yonghoon Lee (tenor), Elbenita Kajtazi (sopran), Zbor i Orkestar Drezdenske državne opere, Dječji zbor Semperove opere, Ivan Repušić (dirigent)

25.

studenoga 2023.

19:00 sati

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT

Njemačka – Dresden, Semperova opera (Semperoper)

Izvode: Elisabeth Teige (sopran), Jürgen Müller (tenor), Aleksei Kulagin (bas), Yonghoon Lee (tenor), Elbenita Kajtazi (sopran), Zbor i Orkestar Drezdenske državne opere, Dječji zbor Semperove opere, Ivan Repušić (dirigent)

26.

studenoga 2023.

19:00 sati

GIUSEPPE VERDI: ERNANI

(koncertantna izvedba)

Njemačka – München, Regentovo kazalište (Prinzregententheater)

Izvode: Selene Zanetti (sopran), Svetlina Stoyanova (mezzosopran), Charles Castronovo (tenor), Matteo Ivan Rašić (tenor), George Petean (bariton), Ildebrando D’Arcangelo (bas), Gabriel Rollinson (bas), Zbor Bavarskog radija, Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

14.

prosinca 2023.

19:30 sati

MAJSTORSKI CIKLUS SIMFONIJSKOG ORKESTRA HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE

MOJA DOMOVINA

Hrvatska – Zagreb, Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

Na programu: Felix Mendelssohn, Richard Strauss, Blagoje Bersa, Bedřich Smetana

Izvode: Radovan Vlatković (rog), Simfonijski orkestar HRT-a, Ivan Repušić (dirigent)

21.

prosinca 2023.

19:30 sati

GIUSEPPE VERDI: LA TRAVIATA

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche oper Berlin)

Izvode: Nina Minasyan (sopran), Pene Pati (tenor), Thomas Lehman (bariton), Orkestar i Zbor Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

27.

prosinca 2023.

19:30 sati

GIUSEPPE VERDI: LA TRAVIATA

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche oper Berlin)

Izvode: Nina Minasyan (sopran), Pene Pati (tenor), Thomas Lehman (bariton), Orkestar i Zbor Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

31.

prosinca 2023.

15:30 sati

SILVESTROVO S CHARLESOM CASTRONOVOM – GALA KONCERT

Njemačka – München, Herkulova dvorana (Herkulessaal)

Na programu: Uskoro…

Izvode: Charles Castronovo (tenor), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

28.

siječnja 2024.

19:00 sati

DVIJE KRATKE OPERE SERGEJA RAHMANJIVOVA: ALEKO  & FRANCESCA DA RIMINI

(koncertantna izvedba)

Njemačka – München, Regentovo kazalište (Prinzregententheater)

Izvode: Kristina Mkhitaryan (sopran), Andrei Danilov (tenor), Dmitry Golovnin (tenor), Vladislav Sulimsky (bariton), Shavleg Armasi (bas), Zbor Bavarskog radija, Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

2.

veljače 2024.

19:30 sati

PLAVI CIKLUS ZAGREBAČKE FILHARMONIJE

Hrvatska – Zagreb, Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

Na programu: Sergej Rahmanjinov, Petar Iljič Čajkovski

Izvode: Ruben Dalibaltayan (glasovir), Zagrebačka filharmonija, Ivan Repušić (dirigent)

7.

veljače 2024.

19:30 sati

VIVA PUCCINI!

Njemačka – München, Regentovo kazalište (Prinzregententheater)

Na programu: Uskoro…

Izvode: Charles Castronovo (tenor), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

1.

ožujka 2024.

19:30 sati

GAETANO DONIZETTI: LUCIA DI LAMMERMOOR

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche Oper Berlin)

Izvode: Andrzej Filończyk (bariton), Adela Zaharia (sopran), Ioan Hotea (tenor), Matthew Newlin (tenor), Orkestar i Zbor Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

17.

ožujka 2024.

16:00 sati

GAETANO DONIZETTI: LUCIA DI LAMMERMOOR

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche Oper Berlin)

Izvode: Andrzej Filończyk (bariton), Adela Zaharia (sopran), Ioan Hotea (tenor), Matthew Newlin (tenor), Orkestar i Zbor Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

4.

travnja 2024.

19:30 sati

GIACOMO PUCCINI: TOSCA

Njemačka – Berlin, Državna opera (Staatsoper Unter den Linden)

Izvode: Aleksandra Kurzak (sopran), Joseph Calleja (tenor), Erwin Schrott (bas-bariton), Berlinska državna kapela, Zbor Državne opere, Dječji zbor Državne opere, Ivan Repušić (dirigent)

7.

travnja 2024.

18:00 sati

GIACOMO PUCCINI: TOSCA

Njemačka – Berlin, Državna opera (Staatsoper Unter den Linden)

Izvode: Aleksandra Kurzak (sopran), Joseph Calleja (tenor), Erwin Schrott (bas-bariton), Berlinska državna kapela, Zbor Državne opere, Dječji zbor Državne opere, Ivan Repušić (dirigent)

13.

travnja 2024.

19:30 sati

GIACOMO PUCCINI: TOSCA

Njemačka – Berlin, Državna opera (Staatsoper Unter den Linden)

Izvode: Aleksandra Kurzak (sopran), Joseph Calleja (tenor), Erwin Schrott (bas-bariton), Berlinska državna kapela, Zbor Državne opere, Dječji zbor Državne opere, Ivan Repušić (dirigent)

19.

travnja 2024.

19:30 sati

GIACOMO PUCCINI: TOSCA

Njemačka – Berlin, Državna opera (Staatsoper Unter den Linden)

Izvode: Sonya Yoncheva (sopran), Joseph Calleja (tenor), Erwin Schrott (bas-bariton), Berlinska državna kapela, Zbor Državne opere, Dječji zbor Državne opere, Ivan Repušić (dirigent)

23.

travnja 2024.

19:30 sati

GIACOMO PUCCINI: TOSCA

Njemačka – Berlin, Državna opera (Staatsoper Unter den Linden)

Izvode: Sonya Yoncheva (sopran), Joseph Calleja (tenor), Erwin Schrott (bas-bariton), Berlinska državna kapela, Zbor Državne opere, Dječji zbor Državne opere, Ivan Repušić (dirigent)

3.

svibnja 2024.

19:30 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

KLASIKA U BAVARSKOJ

Njemačka – Bayreuth, Markgrofovska opera u Bayreuthu (Markgräfliches Opernhaus Bayreuth)

Na programu: Uskoro…

Izvode: Matthias Höfs (trublja), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

4.

svibnja 2024.

19:30 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

KLASIKA U BAVARSKOJ

Njemačka – Oberschleißheim, Novi dvorac Schleißheim (Neues Schloss)

Na programu: Uskoro…

Izvode: Matthias Höfs (trublja), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

10.

svibnja 2024.

19:30 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

KLASIKA U BAVARSKOJ

Njemačka – Neuburg / Donau, Stadttheater Neuburg an der Donau

Na programu: Uskoro…

Izvode: Matthias Höfs (trublja), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

11.

svibnja 2024.

19:00 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

KLASIKA U BAVARSKOJ

Njemačka – Oettingen, Rezidencijalni dvorac (Residenzschloss) u Oettingenu

Na programu: Uskoro…

Izvode: Matthias Höfs (trublja), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

9.

lipnja 2024.

19:00 sati

GIUSEPPE VERDI: SICILIJANSKE VEČERNJE (premijera)

Švicarska – Zürich, Operna kuća (Opernhaus) u Zürichu

Izvode: Maria Agresta (sopran), Irène Friedli (mezzosopran), Quinn Kelsey (bariton), Alexander Vinogradov (bas), Sergey Romanovsky (tenor), Zbor Ciriške opere, Ciriška filharmonija, Ivan Repušić (dirigent)

13.

lipnja 2024.

19:30 sati

GIUSEPPE VERDI: SICILIJANSKE VEČERNJE

Švicarska – Zürich, Operna kuća (Opernhaus) u Zürichu

Izvode: Maria Agresta (sopran), Irène Friedli (mezzosopran), Quinn Kelsey (bariton), Alexander Vinogradov (bas), Sergey Romanovsky (tenor), Zbor Ciriške opere, Ciriška filharmonija, Ivan Repušić (dirigent)

20.

lipnja 2024.

19:00 sati

GIUSEPPE VERDI: SICILIJANSKE VEČERNJE

Švicarska – Zürich, Operna kuća (Opernhaus) u Zürichu

Izvode: Maria Agresta (sopran), Irène Friedli (mezzosopran), Quinn Kelsey (bariton), Alexander Vinogradov (bas), Sergey Romanovsky (tenor), Zbor Ciriške opere, Ciriška filharmonija, Ivan Repušić (dirigent)

23.

lipnja 2024.

19:30 sati

GIUSEPPE VERDI: SICILIJANSKE VEČERNJE

Švicarska – Zürich, Operna kuća (Opernhaus) u Zürichu

Izvode: Maria Agresta (sopran), Irène Friedli (mezzosopran), Quinn Kelsey (bariton), Alexander Vinogradov (bas), Sergey Romanovsky (tenor), Zbor Ciriške opere, Ciriška filharmonija, Ivan Repušić (dirigent)

27.

lipnja 2024.

20:00 sati

MESSA DI GLORIA I DRUGA DJELA GIACOMA PUCCINIJA

Njemačka – München, Crkva Srca Isusova (Herz-Jesu-Kirche)

Na programu: Giacomo Puccini

Izvode: Saimir Pirgu (tenor), George Petean (bariton), Zbor Bavarskog radija, Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

28.

lipnja 2024.

19:00 sati

GIUSEPPE VERDI: SICILIJANSKE VEČERNJE

Švicarska – Zürich, Operna kuća (Opernhaus) u Zürichu

Izvode: Maria Agresta (sopran), Irène Friedli (mezzosopran), Quinn Kelsey (bariton), Alexander Vinogradov (bas), Sergey Romanovsky (tenor), Zbor Ciriške opere, Ciriška filharmonija, Ivan Repušić (dirigent)

4.

srpnja 2024.

19:00 sati

GIUSEPPE VERDI: SICILIJANSKE VEČERNJE

Švicarska – Zürich, Operna kuća (Opernhaus) u Zürichu

Izvode: Maria Agresta (sopran), Irène Friedli (mezzosopran), Quinn Kelsey (bariton), Alexander Vinogradov (bas), Sergey Romanovsky (tenor), Zbor Ciriške opere, Ciriška filharmonija, Ivan Repušić (dirigent)

7.

srpnja 2024.

14:00 sati

GIUSEPPE VERDI: SICILIJANSKE VEČERNJE

Švicarska – Zürich, Operna kuća (Opernhaus) u Zürichu

Izvode: Maria Agresta (sopran), Irène Friedli (mezzosopran), Quinn Kelsey (bariton), Alexander Vinogradov (bas), Sergey Romanovsky (tenor), Zbor Ciriške opere, Ciriška filharmonija, Ivan Repušić (dirigent)

10.

srpnja 2024.

19:00 sati

GIUSEPPE VERDI: SICILIJANSKE VEČERNJE

Švicarska – Zürich, Operna kuća (Opernhaus) u Zürichu

Izvode: Maria Agresta (sopran), Irène Friedli (mezzosopran), Quinn Kelsey (bariton), Alexander Vinogradov (bas), Sergey Romanovsky (tenor), Zbor Ciriške opere, Ciriška filharmonija, Ivan Repušić (dirigent)

13.

srpnja 2024.

19:00 sati

GIUSEPPE VERDI: SICILIJANSKE VEČERNJE

Švicarska – Zürich, Operna kuća (Opernhaus) u Zürichu

Izvode: Maria Agresta (sopran), Irène Friedli (mezzosopran), Quinn Kelsey (bariton), Alexander Vinogradov (bas), Sergey Romanovsky (tenor), Zbor Ciriške opere, Ciriška filharmonija, Ivan Repušić (dirigent)

DOBRO DOŠLI na internetsku stranicu hrvatskog dirigenta Ivana Repušića, šefa dirigenta Orkestra Minhenskog radija, prvoga stalnog gosta dirigenta Njemačke opere u Berlinu i šefa dirigenta Zadarskog komornog orkestra. Ovdje možete pronaći najnovije obavijesti o nadolazećim angažmanima maestra Repušića, pročitati njegove intervjue i izvatke iz članaka uglednih glazbenih kritičara, pogledati fotogaleriju kao i brojne videozapise maestrovih izvedbi i gostovanja u emisijama hrvatske i njemačke produkcije te pregledati naslove iz bogate diskografije u izdanju vodećih nakladničkih kuća – BR-Klassik, CPO i Warner Classics.

Pretplatite se na naš Newsletter kako biste na vrijeme primali obavijesti o aktivnostima dirigenta Ivana Repušića i aktualnim događanjima u sezoni 2021./2022.!

Uredništvo web-stranice

Ivona Šimunović, Kuća za ptice (2019)