Siječnja
9.
19:00 sati

SVEČANI KONCERT POVODOM POČETKA HRVATSKOG PREDSJEDANJA VIJEĆEM EUROPSKE UNIJE

Hrvatska – Zagreb, Hrvatsko narodno kazalište

Na programu: Wolfgang Amadeus Mozart, Charles Gounod, Atnonín Dvořák, Richard Wagner, Giuseppe Verdi, Ludwig van Beethoven, Vatroslav Lisinski, Jakov Gotovac, Ivan pl. Zajc

Izvode: Valentina Fijačko Kobić (sopran), Dubravka Šeparović Mušović (mezzosopran), Tomislav Mužek (tenor), Ljubomir Puškarić (bariton), Luciano Batinić (bas), Orkestar i Zbor Opere Hrvatskoga narodnog kazališta u Zagrebu, Ivan Repušić (dirigent)

Siječnja
23.
19:30 sati

MAJSTORSKI CIKLUS SIMFONIJSKOG ORKESTRA HRVATSKE RADIOTELEVIZIJE

Hrvatska – Zagreb, Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

Na programu: Maurice Ravel, Sergej Prokofjev, Richard Strauss

Izvode: Roman Simović (violina), Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije, Ivan Repušić (dirigent)

Siječnja
26.
20:00 sati

CIKLUS ZADARSKI KOMORNI ORKESTAR KONCERTNOG UREDA ZADAR

Hrvatska – Zadar, Svečana dvorana Sveučilišta u Zadru

Na programu: Felix Mendelssohn, Béla Bartók

Izvode: Roman Simović (violina), Katja Repušić (glasovir), Zadarski komorni orkestar, Ivan Repušić (dirigent)

Veljače
14.
20:00 sati

CIKLUS PARADISI GLORIA

Njemačka – München, Crkva Srca Isusova (Herz-Jesu-Kirche)

Na programu: Olivier Messiaen, Igor Kuljerić

Izvode: Eberhard Knobloch (klarinet), Kristina Kolar (sopran), Annika Schlicht (mezzosopran), Eric Laporte (tenor), Ljubomir Puškarić (bariton), Zbor Bavarskog radija, Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Veljače
22.
19:30 sati

CIKLUS LISINSKI SUBOTOM

Hrvatska – Zagreb, Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

Na programu: Igor Kuljerić, Ludwig van Beethoven

Izvode: Kristina Kolar (sopran), Marija Kuhar Šoša (sopran), Annika Schlicht (mezzosopran), Eric Laporte (tenor), Matija Meić (bariton), Ljubomir Puškarić (bariton), Martina Filjak (glasovir), Zbor Bavarskog radija, Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Veljače
29.
19:00 sati

SIMFONIJSKI KONCERT ORKESTRA NORVEŠKE NACIONALNE OPERE

Norveška – Oslo, Norveška nacionalna opera

Na programu: Modest Petrovič Musorgski, Petar Iljič Čajkovski, Bela Bartók

Izvode: Christian Grøvlen (glasovir), Orkestar Norveške nacionalne opere, Ivan Repušić (dirigent)

Ožujka
8.
11:00 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

KLASSE KLASSIK – VELIKA DJELA ZA MLADE SLUŠATELJE

Njemačka – München, Filharmonija u Gasteigu

Na programu: Carl Orff

Izvode: Diana Fischer (sopran), Kevin Conners (tenor), Johannes Kammler (bariton), Bavarski školski orkestri i zborovi mladih, Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Ožujka
18.
19:30 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

GIACOMO PUCCINI: TOSCA

Njemačka – Hamburg, Državna opera u Hamburgu (Staatsoper Hamburg)

Izvode: Kristine Opolais (sopran), Marcelo Álvarez (tenor), Ambrogio Maestri (bariton), Alexander Roslavets (bas), Levente Páll (bas), Orkestar i Zbor Državne opere u Hamburgu, Dječji zbor Državne opere u Hamburgu, Ivan Repušić (dirigent)

Ožujka
21.
19:30 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

GIACOMO PUCCINI: TOSCA

Njemačka – Hamburg, Državna opera u Hamburgu (Staatsoper Hamburg)

Izvode: Kristine Opolais (sopran), Marcelo Álvarez (tenor), Ambrogio Maestri (bariton), Alexander Roslavets (bas), Levente Páll (bas), Orkestar i Zbor Državne opere u Hamburgu, Dječji zbor Državne opere u Hamburgu, Ivan Repušić (dirigent)

Ožujka
26.
20:00 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

KONCERT SIMFONIJSKOG ORKESTRA FRANKFURTSKOG RADIJA

Njemačka – Frankfurt, Studijska dvorana Hesenskog radija
(HR-Sendesaal)

Na programu:  César Franck, Sergej Prokofjev, Maurice Ravel

Izvode: Beatrice Rana (glasovir), Simfonijski orkestar Frankfurtskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Ožujka
27.
20:00 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

KONCERT SIMFONIJSKOG ORKESTRA FRANKFURTSKOG RADIJA

Njemačka – Frankfurt, Studijska dvorana Hesenskog radija
(HR-Sendesaal)

Na programu:  César Franck, Sergej Prokofjev, Maurice Ravel

Izvode: Beatrice Rana (glasovir), Simfonijski orkestar Frankfurtskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Ožujak / Travanj
30. - 3.
10:00 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

Snimanje nosača zvuka „VERDIJEVA BALETNA GLAZBA“, DIO I.

Produkcija: BR-KLASSIK

Njemačka – München, BR-Studio 1

Izvode: Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Travnja
19.
18:00 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

RICHARD WAGNER: UKLETI HOLANDEZ

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche Oper Berlin)

Izvode: Noel Bouley (bariton),  Tobias Kehrer (bas), Martina Welschenbach (sopran), Thomas Blondelle (tenor), Annika Schlicht (mezzosopran), Zbor i Orkestar Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

Travnja
26.
19:00 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

CIKLUS KONCERATA NEDJELJOM

GIOACHINO ROSSINI: GROF ORY (koncertantna izvedba)

Njemačka – München, Regentovo kazalište (Prinzregententheater)

Izvode: Hera Hyesang Park (sopran), Rachel Frenkel (mezzosopran), Helene Schneiderman (mezzosopran), Lawrence Brownlee (tenor), Misha Kiria (bariton), Roberto De Candia (bariton), Zbor Bavarskog radija, Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Travnja
30.
18:00 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

RICHARD WAGNER: UKLETI HOLANDEZ

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche Oper Berlin)

Izvode: Noel Bouley (bariton),  Tobias Kehrer (bas), Martina Welschenbach (sopran), Thomas Blondelle (tenor), Annika Schlicht (mezzosopran), Zbor i Orkestar Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
2.
19:00 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

KLASIČNA GLAZBA U BAVARSKOJ

Njemačka – Bayreuth, Markgrofovska opera (Markgräfliches Opernhaus Bayreuth)

Na programu: Franz Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven

Izvode: Veronika Eberle (violina), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
3.
17:00 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

KLASIČNA GLAZBA U BAVARSKOJ

Njemačka – Ansbach, Orangerie im Hofgarten

Na programu: Franz Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven

Izvode: Veronika Eberle (violina), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
5.
19:00 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

KLASIČNA GLAZBA U BAVARSKOJ

Njemačka – Dachau, dvorac Dachau

Na programu: Gioachino Rossini, Ferruccio Busoni, Wolfgang Amadeus Mozart

Izvode: Emmanuel Pahud (flauta), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
8.
19:00 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

KLASIČNA GLAZBA U BAVARSKOJ

Njemačka – Oberschleißheim, Novi dvorac Schleissheim

Na programu: Gioachino Rossini, Ferruccio Busoni, Wolfgang Amadeus Mozart

Izvode: Emmanuel Pahud (flauta), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
15.
19:30 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

RICHARD WAGNER: UKLETI HOLANDEZ

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche Oper Berlin)

Izvode: Michael Volle (bariton), Tobias Kehrer (bas), Ingela Brimberg (sopran), Robert Watson (tenor), Ronnita Miller (mezzosopran), Matthew Newlin (tenor), Zbor i Orkestar Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
25. - 29.
10:00 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

Snimanje nosača zvuka „VERDIJEVA BALETNA GLAZBA“, DIO II.

Produkcija: BR-KLASSIK

Njemačka – München, BR-Studio 1

Izvode: Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
29.
19:30 sati

ODGOĐENO ZBOG COVID-19 PANDEMIJE

RICHARD WAGNER: UKLETI HOLANDEZ

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche Oper Berlin)

Izvode: Michael Volle (bariton), Tobias Kehrer (bas), Ingela Brimberg (sopran), Robert Watson (tenor), Ronnita Miller (mezzosopran), Matthew Newlin (tenor), Zbor i Orkestar Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

Lipnja
18.
20:05 sati

KONCERT ČLANOVA ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

(radijski prijenos uživo)

Njemačka – München, BR-Studio 1

Na programu: Paul Dukas, Giovanni Gabrieli, Ludwig van Beethoven, Samuel Barber, Richard Strauss, Brent Heisinger, Georges Bizet

Izvode: Puhački ansambl Orkestra Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Srpnja
6.
22:15 sati

SVEČANI (TELEVIZIJSKI) KONCERT POVODOM PRIMOPREDAJE PREUZIMANJA PREDSJEDANJA VIJEĆEM EUROPSKE UNIJE IZMEĐU REPUBLIKE HRVATSKE I SAVEZNE REPUBLIKE NJEMAČKE

Njemačka; München, Herkulova dvorana (Herkulessaal) – Hrvatska; Zagreb (Hrvatsko narodno kazalište)

Na programu: Marc-Antoine Charpentier, Johann Sebastian Bach, Luka Sorkočević, Felix Mendelssohn, Max Bruch, Wolfgang Amadeus Mozart, Richard Strauss, Richard Wagner, Boris Papandopulo, Jakov Gotovac, Ludwig van Beethoven

Izvode: Emmanuel Pahud (flauta), Monika Leskovar (violončelo), Tomislav Mužek (tenor), Orkestar Minhenskog radija, Zbor i Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije, Ivan Repušić (dirigent), Tomislav Fačini (dirigent)

Srpnja
16.
21:00 sat

SVEČANO OTVORENJE 60. GLAZBENIH VEČERI U SV. DONATU

MEDITERAN NA FORUMU

Hrvatska – Zadar, Forum

Na programu: Maurice Ravel, Giacomo Puccini, Alfredo Catalani, Giuseppe Verdi, Léo Delibes, Jules Massenet, Petar Iljič Čajkovski, Franz von Suppé, Blagoje Bersa, Pavle Dešpalj

Izvode: Nela Šarić (sopran), Marta Hut (sopran), Roman Simović (violina), Branimir Pustički (violončelo), Simfonijski orkestar Hrvatske radiotelevizije, Ivan Repušić (dirigent)

Srpnja
19.
21:00 sat

60. GLAZBENE VEČERI U SV. DONATU

ČETIRI GODIŠNJA DOBA

Hrvatska – Zadar, Crkva sv. Nikole

Na programu: Antonio Vivaldi, Astor Piazzolla

Izvode: Roman Simović (violina), Zadarski komorni orkestar, Ivan Repušić (dirigent)

Rujna
14.
20:00 sati

BEETHOVENplus – DONATORSKI FESTIVAL ZA OBNOVU HRVATSKOG GLAZBENOG ZAVODA

Hrvatska – Zagreb, Velika dvorana Hrvatskog glazbenog zavoda

Na programu: Boris Papandopulo, Ludwig van Beethoven

Izvode: Martina Filjak (glasovir), Festivalski orkestar, Ivan Repušić (dirigent)

Rujna
25.
19:30 sati

AMILCARE PONCHIELLI:

LA GIOCONDA
(koncertantna izvedba)

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche Oper Berlin)
Izvode: Hui He (sopran), Beth Taylor (mezzosopran), Marko Mimica
(bas-bariton), Judit Kutasi (mezzosopran), Joseph Calleja (tenor), George Gagnidze (bariton), Orkestar Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

Rujna
26.
19:30 sati

AMILCARE PONCHIELLI:

LA GIOCONDA
(koncertantna izvedba)

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche Oper Berlin)
Izvode: Hui He (sopran), Beth Taylor (mezzosopran), Marko Mimica
(bas-bariton), Judit Kutasi (mezzosopran), Joseph Calleja (tenor), George Gagnidze (bariton), Orkestar Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

Listopada
11.
18:00 sati

CIKLUS KONCERATA NEDJELJOM

OPERNA VEČER – DJELA GIACOMA PUCCINIJA

Njemačka – München, Regentovo kazalište (Prinzregententheater)

Izvode: Krassimira Stoyanova (sopran – rezidencijalna umjetnica), Martin Muehle (tenor), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Listopada
11.
20:30 sati

CIKLUS KONCERATA NEDJELJOM 

OPERNA VEČER – DJELA GIACOMA PUCCINIJA

Njemačka – München, Regentovo kazalište (Prinzregententheater)

Izvode: Krassimira Stoyanova (sopran – rezidencijalna umjetnica), Martin Muehle (tenor), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Listopada
30.
19:30 sati

GIUSEPPE VERDI: FALSTAFF (koncertantna izvedba)

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche Oper Berlin)

Izvode: Misha Kiria (bariton), Thomas Lehman (bariton), Mingjie Lei (tenor), Andrew Dickinson (tenor), Gideon Poppe (tenor), Andrew Harris (bas), Annette Dasch (sopran), Meechot Marrero (sopran), Arianna Manganello (mezzosopran), Annika Schlicht (mezzosopran), Orkestar i Zbor Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

Listopada
31.
19:30 sati

GIUSEPPE VERDI: FALSTAFF

Njemačka – Berlin, Njemačka opera u Berlinu (Deutsche Oper Berlin)

Izvode: Misha Kiria (bariton), Thomas Lehman (bariton), Mingjie Lei (tenor), Andrew Dickinson (tenor), Gideon Poppe (tenor), Andrew Harris (bas), Annette Dasch (sopran), Meechot Marrero (sopran), Arianna Manganello (mezzosopran), Annika Schlicht (mezzosopran), Orkestar i Zbor Njemačke opere u Berlinu, Ivan Repušić (dirigent)

Studenoga
20.
18:00 sati

CIKLUS PARADISI GLORIA

SVJETLOST U DALJINI

Njemačka – München, Crkva Srca Isusova (Herz-Jesu-Kirche)

Na programu: Pēteris Vasks, Arvo Pärt

Izvode: Stanko Madić (violina), Zbor Bavarskog radija, Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Studenoga
20.
20:30 sati

CIKLUS PARADISI GLORIA

SVJETLOST U DALJINI

Njemačka – München, Crkva Srca Isusova (Herz-Jesu-Kirche)

Na programu: Pēteris Vasks, Arvo Pärt

Izvode: Stanko Madić (violina), Zbor Bavarskog radija, Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Studenoga
24.
19:30 sati

KOMORNI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

REPUŠIĆ NA KVADRAT!

Njemačka – München, BR-Studio 1

Na programu: Boris Papandopulo, Johannes Brahms

Izvode: Katja Repušić (glasovir), Ivan Repušić (glasovir), članovi Orkestra Minhenskog radija

Studenoga
30.
20:00 sati

KRALJEVSKI POSLOVI – KRALJEVI I KRALJICE OPERE

Njemačka – München, Filharmonija u Gasteigu

Na programu: Gioachino Rossini, Ambroise Thomas, Charles Gounod, Jules Massenet, Giuseppe Verdi, Gaetano Donizetti, Petar Iljič Čajkovski, Vincenzo Bellini

Izvode:  Diana Damrau (sopran), Nicolas Testé (bas-bariton), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Prosinca
4.
20:00 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

KRALJEVSKI POSLOVI – KRALJEVI I KRALJICE OPERE

Njemačka – Baden-Baden, Festivalska dvorana (Festspielhaus) u Baden-Badenu

Na programu: Gioachino Rossini, Ambroise Thomas, Charles Gounod, Jules Massenet, Giuseppe Verdi, Gaetano Donizetti, Petar Iljič Čajkovski, Vincenzo Bellini

Izvode:  Diana Damrau (sopran), Nicolas Testé (bas-bariton), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Prosinca
8.
20:00 sati

DIANA DAMRAU – KRALJEVSKI POSLOVI

Njemačka – Hamburg, Velika dvorana Filharmonije na Labi (Elbphilharmonie Großer Saal)    

Na programu: Giuseppe Verdi, Gaetano Donizetti, Petar Iljič Čajkovski, Vincenzo Bellini

Izvode:  Diana Damrau (sopran), Nicolas Testé (bas-bariton), Simfonijski orkestar Sjevernonjemačkog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Prosinca
11.
20:00 sati

DIANA DAMRAU – KRALJEVI I KRALJICE OPERE

Njemačka – Dortmund, Koncertna dvorana Konzerthaus Dortmund

Na programu: Gioachino Rossini, Ambroise Thomas, Charles Gounod, Jules Massenet, Giuseppe Verdi, Gaetano Donizetti, Petar Iljič Čajkovski, Vincenzo Bellini

Izvode: Diana Damrau (sopran), Nicolas Testé (bas-bariton), Simfonijski orkestar Sjevernonjemačkog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Prosinca
15.
20:30 sati

DIANA DAMRAU & NICOLAS TESTÉ

KRALJEVI I KRALJICEFRANCUSKI NACIONALNI ORKESTAR – IVAN REPUŠIĆ

Francuska – Pariz, Pariška filharmonija – Velika dvorana Pierre Boulez

Na programu: Gioachino Rossini, Ambroise Thomas, Charles Gounod, Jules Massenet, Giuseppe Verdi, Gaetano Donizetti, Petar Iljič Čajkovski, Vincenzo Bellini

Izvode: Diana Damrau (sopran), Nicolas Testé (bas-bariton), Francuski nacionalni orkestar, Ivan Repušić (dirigent)

Prosinca
04.
20:00 sati

KRALJEVSKI POSLOVI – KRALJEVI I KRALJICE OPERE

Njemačka – Baden-Baden, Festivalska dvorana (Festspielhaus) u Baden-Badenu

Na programu: Gioachino Rossini, Ambroise Thomas, Charles Gounod, Jules Massenet, Giuseppe Verdi, Gaetano Donizetti, Pjotr Iljič Čajkovski, Vincenzo Bellini

Izvode:  Diana Damrau (sopran), Nicolas Testé (bas-bariton), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Prosinca
08.
20:00 sati

KRALJEVSKI POSLOVI

Njemačka – Hamburg, Filharmonija na Labi (Elbphilharmonie) 

Na programu: Giuseppe Verdi, Gaetano Donizetti, Pjotr Iljič Čajkovski, Vincenzo Bellini

Izvode:  Diana Damrau (sopran), Nicolas Testé (bas-bariton), Simfonijski orkestar Sjevernonjemačkog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Prosinca
11.
20:00 sati

DIANA DAMRAU – KRALJEVI I KRALJICE OPERE

Njemačka – Dortmund, Koncertna dvorana Konzerthaus Dortmund

Na programu: Gioachino Rossini, Ambroise Thomas, Charles Gounod, Jules Massenet, Giuseppe Verdi, Gaetano Donizetti, Pjotr Iljič Čajkovski, Vincenzo Bellini

Izvode: Diana Damrau (sopran), Nicolas Testé (bas-bariton), Simfonijski orkestar Sjevernonjemačkog radija, Ivan Repušić (dirigent)

2021.

Veljače
14.
11:00 sati

KONCERT BREMENSKE FILHARMONIJE

Njemačka – Bremen, Koncertna dvorana Zvono (Die Glocke)

Na programu: Gabriel Fauré, Sergej Prokofjev, Claude Debussy, Maurice Ravel

Izvode: Severin von Eckardstein (glasovir), Bremenska filharmonija, Ivan Repušić (dirigent)

Veljače
15.
19:30 sati

KONCERT BREMENSKE FILHARMONIJE

Njemačka – Bremen, Koncertna dvorana Zvono (Die Glocke)

Na programu: Gabriel Fauré, Sergej Prokofjev,  Claude Debussy, Maurice Ravel

Izvode: Severin von Eckardstein (glasovir), Bremenska filharmonija, Ivan Repušić (dirigent)

Veljače
22.
20:00 sati

IZMEĐU SVJETOVA

Njemačka – Berlin, Koncertna dvorana Berlinske filharmonije

Na programu: Dmitrij Šostakovič, Antonín Dvořák

Izvode: Simfonijski orkestar Berlinskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Veljače
28.
15:00 sati

KONCERT FILHARMONIJSKOG ORKESTRA GRADA NICE

Francuska – Nica, Opera u Nici

Na programu: Johannes Brahms, Igor Stravinski

Izvode: Valery Sokolov (violina), Filharmonijski orkestar grada Nice, Ivan Repušić (dirigent)

Travnja
25.
19:00 sati

CIKLUS KONCERATA NEDJELJOM

GIUSEPPE VERDI: LOMBARDIJCI U PRVOM KRIŽARSKOM POHODU (koncertantna izvedba)

Njemačka – München, Regentovo kazalište (Prinzregententheater)

Izvode: Tamara Wilson (sopran), Réka Kristóf (sopran), René Barbera (tenor), Galeano Salas (tenor), Miklós Sebestyén (bas-bariton), Ildebrando D’Arcangelo (bas), Zbor Bavarskog radija, Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Travnja
27.
19:00 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

GIUSEPPE VERDI: LOMBARDIJCI U PRVOM KRIŽARSKOM POHODU (koncertantna izvedba)

Mađarska – Budimpešta, Müpa – Kazalište za izvedbene umjetnosti

Izvode: Tamara Wilson (sopran), Réka Kristóf (sopran), René Barbera (tenor), Galeano Salas (tenor), Miklós Sebestyén (bas-bariton), Ildebrando D’Arcangelo (bas), Zbor Bavarskog radija, Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
2.
18:00 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

KLASIČNA GLAZBA U BAVARSKOJ

Njemačka – Bayreuth, Markgrofovska opera (Markgräfliches Opernhaus Bayreuth)

Na programu: Wolfgang Amadeus Mozart

Izvode: Radovan Vlatković (rog), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
9.
11:00 sati

NEBESKO PLAVETNILO KONCERT KILSKOG FILHARMONIJSKOG ORKESTRA

Njemačka – Kiel, Kilski dvorac (Kieler Schloss)

Na programu: Blagoje Bersa, Richard Strauss, Gustav Mahler

Izvode: Griet De Geyter (sopran), Kilski filharmonijski orkestar, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
10.
19:30 sati

NEBESKO PLAVETNILOKONCERT KILSKOG FILHARMONIJSKOG ORKESTRA

Njemačka – Kiel, Kilski dvorac (Kieler Schloss)

Na programu: Blagoje Bersa, Richard Strauss, Gustav Mahler

Izvode: Griet De Geyter (sopran), Kilski filharmonijski orkestar, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
12.
19:30 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

KLASIČNA GLAZBA U BAVARSKOJ

Njemačka – Dachau, Dvorac Dachau

Na programu: Wolfgang Amadeus Mozart

Izvode: Radovan Vlatković (rog), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
13.
17:00 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

KLASIČNA GLAZBA U BAVARSKOJ

Njemačka – Kirchheim, Dvorac Kirchheim – Dvorana cedrova (Zedernsaal)

Na programu: Wolfgang Amadeus Mozart

Izvode: Radovan Vlatković (rog), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
14.
19:30 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

KLASIČNA GLAZBA U BAVARSKOJ

Njemačka – Augsburg, Mala zlatna dvorana (Kleiner Goldener Saal)

Na programu: Wolfgang Amadeus Mozart

Izvode: Radovan Vlatković (rog), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
15.
19:30 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

KLASIČNA GLAZBA U BAVARSKOJ

Njemačka – Oettingen, Barokna svečana dvorana (Barocker Festsaal)

Na programu: Wolfgang Amadeus Mozart

Izvode: Radovan Vlatković (rog), Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Svibnja
21.
Uskoro...

CRVENI CIKLUS ZAGREBAČKE FILHARMONIJE

Hrvatska – Zagreb, Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

Na programu: Ludwig van Beethoven, Max Bruch, Johannes Brahms

Izvode: Luka Ljubas (violina), Zagrebačka filharmonija, Ivan Repušić (dirigent)

Srpnja
3.
19:00 sati

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT (premijerna izvedba)

Njemačka – Dresden, Semperova opera (Semperoper)

Izvode: Lise Lindstrom (sopran), Gerald Hupach (tenor), Alexandros Stavrakakis (bas), Riccardo Massi (tenor), Hrachuhí Bassénz (sopran), Lawson Anderson (bas-bariton), Simeon Esper (tenor), Joseph Dennis (tenor), Mateusz Hoedt (bas), Zbor i Orkestar Saske državne opere, Ivan Repušić (dirigent)

Srpnja
6.
19:00 sati

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT

Njemačka – Dresden, Semperova opera (Semperoper)

Izvode: Lise Lindstrom (sopran), Gerald Hupach (tenor), Alexandros Stavrakakis (bas), Riccardo Massi (tenor), Hrachuhí Bassénz (sopran), Lawson Anderson (bas-bariton), Simeon Esper (tenor), Joseph Dennis (tenor), Mateusz Hoedt (bas), Zbor i Orkestar Saske državne opere, Ivan Repušić (dirigent)

Srpnja
9.
19:00 sati

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT

Njemačka – Dresden, Semperova opera (Semperoper)

Izvode: Lise Lindstrom (sopran), Gerald Hupach (tenor), Alexandros Stavrakakis (bas), Riccardo Massi (tenor), Hrachuhí Bassénz (sopran),  Lawson Anderson (bas-bariton), Simeon Esper (tenor), Joseph Dennis (tenor), Mateusz Hoedt (bas), Zbor i Orkestar Saske državne opere, Ivan Repušić (dirigent)

Srpnja
11.
19:00 sati

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT

Njemačka – Dresden, Semperova opera (Semperoper)

Izvode: Lise Lindstrom (sopran), Gerald Hupach (tenor), Alexandros Stavrakakis (bas), Riccardo Massi (tenor), Hrachuhí Bassénz (sopran),  Lawson Anderson (bas-bariton), Simeon Esper (tenor), Joseph Dennis (tenor), Mateusz Hoedt (bas), Zbor i Orkestar Saske državne opere, Ivan Repušić (dirigent)

Srpnja
13.
19:00 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

GIUSEPPE VERDI: LOMBARDIJCI U PRVOM KRIŽARSKOM POHODU (koncertantna izvedba)

Slovenija – Ljubljana, Cankarjev dom

Izvode: Tamara Wilson (sopran), Réka Kristóf (sopran), René Barbera (tenor), Galeano Salas (tenor), Miklós Sebestyén (bas-bariton), Ildebrando D’Arcangelo (bas), Zbor Bavarskog radija, Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)

Srpnja
14.
19:00 sati

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT

Njemačka – Dresden, Semperova opera (Semperoper)

Izvode: Lise Lindstrom (sopran), Gerald Hupach (tenor), Alexandros Stavrakakis (bas), Riccardo Massi (tenor), Hrachuhí Bassénz (sopran),  Lawson Anderson (bas-bariton), Simeon Esper (tenor), Joseph Dennis (tenor), Mateusz Hoedt (bas), Zbor i Orkestar Saske državne opere, Ivan Repušić (dirigent)

Srpnja
17.
19:00 sati

GOSTUJUĆI KONCERT ORKESTRA MINHENSKOG RADIJA

GLAZBENI FESTIVAL RHEINGAU

Glasoviti operni zborovi

Njemačka – Eltville na Rajni, Opatija Eberbach

Na programu: Mihail Ivanovič Glinka, Petar Iljič Čajkovski, Aleksandar Porfirjevič Borodin, Giacomo Puccini, Ruggero Leoncavallo, Giacomo Puccini, Pietro Mascagni, Giuseppe Verdi,  Richard Wagner

Izvode: Zbor Bavarskog radija, Orkestar Minhenskog radija, Ivan Repušić (dirigent)