Saison 2023/2024

22.

September 2023

19:00 Uhr

GASTKONZERT DES MÜNCHNER RUNDFUNKORCHESTERS

WEINGARTENER SPIELZEIT

Deutschland – Weingarten, Kultur- und Kongresszentrum Oberschwaben

Programm: AntonínDvořák, Johannes Brahms, Felix Mendelssohn

Mitwirkende: Arabella Steinbacher (Violine), Münchner Rundfunkorchester, Ivan Repušić (Leitung)

23.

September 2023

19:00 Uhr

GASTKONZERT DES MÜNCHNER RUNDFUNKORCHESTERS

29. INTERNATIONALES MUSIKFESTIVAL BLUVAL STRAUBING

Deutschland – Straubing, Joseph-von-Fraunhofer-Halle

Programm: AntonínDvořák, Johannes Brahms, Felix Mendelssohn

Mitwirkende: Arabella Steinbacher (Violine), Münchner Rundfunkorchester, Ivan Repušić (Leitung)

7.

Oktober 2023

19:00 Uhr

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT (Premiere)

Deutschland – Dresden, Semperoper

Mitwirkende: Elisabeth Teige (Sopran), Jürgen Müller (Tenor), Aleksei Kulagin (Bass), Yonghoon Lee (Tenor), Elbenita Kajtazi (Sopran), Sinfoniechor Dresden – Extrachor der Semperoper Dresden, Sächsischer Staatsopernchor Dresden, Kinderchor der Semperoper Dresden, Sächsische Staatskapelle Dresden, Ivan Repušić (Leitung)

11.

Oktober 2023

19:00 Uhr

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT

Deutschland – Dresden, Semperoper

Mitwirkende: Elisabeth Teige (Sopran), Jürgen Müller (Tenor), Aleksei Kulagin (Bass), Yonghoon Lee (Tenor), Elbenita Kajtazi (Sopran), Sinfoniechor Dresden – Extrachor der Semperoper Dresden, Sächsischer Staatsopernchor Dresden, Kinderchor der Semperoper Dresden, Sächsische Staatskapelle Dresden, Ivan Repušić (Leitung)

14.

Oktober 2023

19:00 Uhr

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT

Deutschland – Dresden, Semperoper

Mitwirkende: Elisabeth Teige (Sopran), Jürgen Müller (Tenor), Aleksei Kulagin (Bass), Yonghoon Lee (Tenor), Elbenita Kajtazi (Sopran), Sinfoniechor Dresden – Extrachor der Semperoper Dresden, Sächsischer Staatsopernchor Dresden, Kinderchor der Semperoper Dresden, Sächsische Staatskapelle Dresden, Ivan Repušić (Leitung)

28.

Oktober 2023

18:00 Uhr

RICHARD WAGNER: DER FLIEGENDE HOLLÄNDER

Deutschland – Berlin, Deutsche Oper Berlin

Mitwirkende:  Tobias Kehrer (Bass), Elisabeth Teige (Sopran), Robert Watson (Tenor), Lauren Decker (Mezzosopran), Matthew Newlin (Tenor), Michael Volle (Bariton), Chor der Deutschen Oper Berlin, Orchester der Deutschen Oper Berlin, Ivan Repušić (Leitung)

2.

November 2023

18:00 Uhr

RICHARD WAGNER: DER FLIEGENDE HOLLÄNDER

Deutschland – Berlin, Deutsche Oper Berlin

Mitwirkende:  Tobias Kehrer (Bass), Elisabeth Teige (Sopran), Robert Watson (Tenor), Lauren Decker (Mezzosopran), Matthew Newlin (Tenor), Michael Volle (Bariton), Chor der Deutschen Oper Berlin, Orchester der Deutschen Oper Berlin, Ivan Repušić (Leitung)

12.

November 2023

17:00 Uhr

RICHARD WAGNER: DER FLIEGENDE HOLLÄNDER

Deutschland – Berlin, Deutsche Oper Berlin

Mitwirkende:  Tobias Kehrer (Bass), Elisabeth Teige (Sopran), Robert Watson (Tenor), Lauren Decker (Mezzosopran), Matthew Newlin (Tenor), Michael Volle (Bariton), Chor der Deutschen Oper Berlin, Orchester der Deutschen Oper Berlin, Ivan Repušić (Leitung)

13.

November 2023

19:00 Uhr

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT

Deutschland – Dresden, Semperoper

Mitwirkende: Elisabeth Teige (Sopran), Jürgen Müller (Tenor), Aleksei Kulagin (Bass), Yonghoon Lee (Tenor), Elbenita Kajtazi (Sopran), Sinfoniechor Dresden – Extrachor der Semperoper Dresden, Sächsischer Staatsopernchor Dresden, Kinderchor der Semperoper Dresden, Sächsische Staatskapelle Dresden, Ivan Repušić (Leitung)

18.

November 2023

19:00 Uhr

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT

Deutschland – Dresden, Semperoper

Mitwirkende: Elisabeth Teige (Sopran), Jürgen Müller (Tenor), Aleksei Kulagin (Bass), Yonghoon Lee (Tenor), Elbenita Kajtazi (Sopran), Sinfoniechor Dresden – Extrachor der Semperoper Dresden, Sächsischer Staatsopernchor Dresden, Kinderchor der Semperoper Dresden, Sächsische Staatskapelle Dresden, Ivan Repušić (Leitung)

25.

November 2023

19:00 Uhr

GIACOMO PUCCINI: TURANDOT

Deutschland – Dresden, Semperoper

Mitwirkende: Elisabeth Teige (Sopran), Jürgen Müller (Tenor), Aleksei Kulagin (Bass), Yonghoon Lee (Tenor), Elbenita Kajtazi (Sopran), Sinfoniechor Dresden – Extrachor der Semperoper Dresden, Sächsischer Staatsopernchor Dresden, Kinderchor der Semperoper Dresden, Sächsische Staatskapelle Dresden, Ivan Repušić (Leitung)

26.

November 2023

19:00 Uhr

GIUSEPPE VERDI: ERNANI

(konzertant)

Deutschland – München, Prinzregententheater

Mitwirkende: Selene Zanetti (Sopran), Svetlina Stoyanova (Mezzosopran), Charles Castronovo (Tenor), Matteo Ivan Rašić (Tenor), George Petean (Bariton), Ildebrando D’Arcangelo (Bass), Gabriel Rollinson (Bass), Chor des Bayerischen Rundfunks, Münchner Rundfunkorchester, Ivan Repušić (Leitung)

14.

Dezember 2023

19:30 Uhr

MEISTERZYKLUS DES SYMPHONIEORCHESTERS DES KROATISCHEN RUNDFUNKS

Kroatien – Zagreb, Konzertsaal Vatroslav Lisinski

Programme: Felix Mendelssohn, Richard Strauss, Blagoje Bersa, Bedřich Smetana

Mitwirkende: Radovan Vlatković (Horn), Symphonieorchester des Kroatischen Rundfunks, Ivan Repušić (Leitung)

21.

prosinca 2023.

19:30 Uhr

GIUSEPPE VERDI: LA TRAVIATA

Deutschland – Berlin, Deutsche oper Berlin

Mitwirkende: Nina Minasyan (Sopran), Pene Pati (Tenor), Thomas Lehman (Bariton), Chor der Deutschen Oper Berlin, Orchester der Deutschen Oper Berlin, Ivan Repušić (Leitung)

27.

prosinca 2023.

19:30 Uhr

GIUSEPPE VERDI: LA TRAVIATA

Deutschland – Berlin, Deutsche oper Berlin

Mitwirkende: Nina Minasyan (Sopran), Pene Pati (Tenor), Thomas Lehman (Bariton), Chor der Deutschen Oper Berlin, Orchester der Deutschen Oper Berlin, Ivan Repušić (Leitung)

31.

Dezember 2023

15:30 Uhr

SILVESTER-GALA MIT CHARLES CASTRONOVO

Deustchland – München, Herkulessaal

Programm: Bald

Mitwirkende: Charles Castronovo (Tenor), Münchner Rundfunkorchester, Ivan Repušić (Leitung)

28.

Januar 2024

19:00 Uhr

SERGEJ RACHMANINOW: ALEKO UND FRANCESCA DA RIMINI – ZWEI KURZ-OPERN

(Konzertant)

Deutschland – München, Prinzregententheater

Mitwirkende: Kristina Mkhitaryan (Sopran), Andrei Danilov (Tenor), Dmitry Golovnin (Tenor), Vladislav Sulimsky (Bariton), Shavleg Armasi (Bass), Chor des Bayerischen Rundfunks, Münchner Rundfunkorchester, Ivan Repušić (Leitung)

2.

Februar 2024

19:30 Uhr

ZAGREBER PHILHARMONIE: BLAUER KONZERTZYKLUS

Kroatien – Zagreb, Konzertsaal Vatroslav Lisinski

Programm: Sergei Rachmaninow, Pjotr Iljitsch Tschaikowski

Mitwirkende: Ruben Dalibaltayan (Klavier), Zagreber Philharmonisches Orchester, Ivan Repušić (Leitung)

7.

Februar 2024

19:30 Uhr

VIVA PUCCINI!

Deutschland – München, Prinzregententheater

Programm: Bald…

Mitwirkende: Charles Castronovo (Tenor), Münchner Rundfunkorchester, Ivan Repušić (Leitung)

1.

März 2024

19:30 Uhr

GAETANO DONIZETTI: LUCIA DI LAMMERMOOR

Deutschland – Berlin, Deutsche Oper Berlin

Mitwirkende: Andrzej Filończyk (Bariton), Adela Zaharia (Sopran), Ioan Hotea (Tenor), Matthew Newlin (Tenor), Chor der Deutschen Oper Berlin, Orchester der Deutschen Oper Berlin, Ivan Repušić (Leitung)

17.

März 2024

16:00 Uhr

GAETANO DONIZETTI: LUCIA DI LAMMERMOOR

Deutschland – Berlin, Deutsche Oper Berlin

Mitwirkende: Andrzej Filończyk (Bariton), Adela Zaharia (Sopran), Ioan Hotea (Tenor), Matthew Newlin (Tenor), Chor der Deutschen Oper Berlin, Orchester der Deutschen Oper Berlin, Ivan Repušić (Leitung)

4.

April 2024

19:30 Uhr

GIACOMO PUCCINI: TOSCA

Deutschland – Berlin, Staatsoper Unter den Linden

Mitwirkende: Aleksandra Kurzak (Sopran), Joseph Calleja (Tenor), Erwin Schrott (Bass-Bariton), Staatsopernchor, Kinderchor der Staatsoper, Staatskapelle Berlin, Ivan Repušić (Leitung)

7.

April 2024

18:00 Uhr

GIACOMO PUCCINI: TOSCA

Deutschland – Berlin, Staatsoper Unter den Linden

Mitwirkende: Aleksandra Kurzak (Sopran), Joseph Calleja (Tenor), Erwin Schrott (Bass-Bariton), Staatsopernchor, Kinderchor der Staatsoper, Staatskapelle Berlin, Ivan Repušić (Leitung)

13.

April 2024

19:30 Uhr

GIACOMO PUCCINI: TOSCA

Deutschland – Berlin, Staatsoper Unter den Linden

Mitwirkende: Aleksandra Kurzak (Sopran), Joseph Calleja (Tenor), Erwin Schrott (Bass-Bariton), Staatsopernchor, Kinderchor der Staatsoper, Staatskapelle Berlin, Ivan Repušić (Leitung)

19.

April 2024

19:30 Uhr

GIACOMO PUCCINI: TOSCA

Deutschland – Berlin, Staatsoper Unter den Linden

Mitwirkende: Sonya Yoncheva (Sopran), Joseph Calleja (Tenor), Erwin Schrott (Bass-Bariton), Staatsopernchor, Kinderchor der Staatsoper, Staatskapelle Berlin, Ivan Repušić (Leitung)

23.

April 2024

19:30 Uhr

GIACOMO PUCCINI: TOSCA

Deutschland – Berlin, Staatsoper Unter den Linden

Mitwirkende: Sonya Yoncheva (Sopran), Joseph Calleja (Tenor), Erwin Schrott (Bass-Bariton), Staatsopernchor, Kinderchor der Staatsoper, Staatskapelle Berlin, Ivan Repušić (Leitung)

3.

Mai 2024

19:30 Uhr

GASTKONZERT DES MÜNCHNER RUNDFUNKORCHESTERS

KLASSIK IN BAYERN

Deutschland – Bayreuth, Markgräfliches Opernhaus Bayreuth

Programm: Bald…

Mitwirkende: Matthias Höfs (Trompete), Münchner Rundfunkorchester, Ivan Repušić (Leitung)

4.

Mai 2024

19:30 Uhr

GASTKONZERT DES MÜNCHNER RUNDFUNKORCHESTERS

KLASSIK IN BAYERN

Deutschland – Oberschleißheim, Neues Schloss Schleißheim

Programm: Bald…

Mitwirkende: Matthias Höfs (Trompete), Münchner Rundfunkorchester, Ivan Repušić (Leitung)

10.

Mai 2024

19:30 Uhr

GASTKONZERT DES MÜNCHNER RUNDFUNKORCHESTERS

KLASSIK IN BAYERN

Deutschland – Neuburg / Donau, Stadttheater Neuburg an der Donau

Programm: Bald…

Mitwirkende: Matthias Höfs (Trompete), Münchner Rundfunkorchester, Ivan Repušić (Leitung)

11.

Mai 2024

19:00 Uhr

GASTKONZERT DES MÜNCHNER RUNDFUNKORCHESTERS

KLASSIK IN BAYERN

Deutschland – Oettingen, Residenzschloss Oettingen

Programm: Bald…

Mitwirkende: Matthias Höfs (Trompete), Münchner Rundfunkorchester, Ivan Repušić (Leitung)

9.

Juni 2024

19:00 Uhr

GIUSEPPE VERDI: I VESPRI SICILIANI (Premiere)

Schweiz – Zürich, Opernhaus Zürich

Mitwirkende: Maria Agresta (Sopran), Irène Friedli (Mezzosopran), Quinn Kelsey (Bariton), Alexander VInogradov (Bass), Sergey Romanovsky (Tenor), Philharmonia Zürich, Chor der Oper Zürich, Chorzuzüger, Zusatzchor des Opernhauses Zürich, Ivan Repušić (Leitung)

13.

Juni 2024

19:30 Uhr

GIUSEPPE VERDI: I VESPRI SICILIANI

Schweiz – Zürich, Opernhaus Zürich

Mitwirkende: Maria Agresta (Sopran), Irène Friedli (Mezzosopran), Quinn Kelsey (Bariton), Alexander VInogradov (Bass), Sergey Romanovsky (Tenor), Philharmonia Zürich, Chor der Oper Zürich, Chorzuzüger, Zusatzchor des Opernhauses Zürich, Ivan Repušić (Leitung)

20.

Juni 2024

19:00 Uhr

GIUSEPPE VERDI: I VESPRI SICILIANI

Schweiz – Zürich, Opernhaus Zürich

Mitwirkende: Maria Agresta (Sopran), Irène Friedli (Mezzosopran), Quinn Kelsey (Bariton), Alexander VInogradov (Bass), Sergey Romanovsky (Tenor), Philharmonia Zürich, Chor der Oper Zürich, Chorzuzüger, Zusatzchor des Opernhauses Zürich, Ivan Repušić (Leitung)

23.

Juni 2024

19:30 Uhr

GIUSEPPE VERDI: I VESPRI SICILIANI

Schweiz – Zürich, Opernhaus Zürich

Mitwirkende: Maria Agresta (Sopran), Irène Friedli (Mezzosopran), Quinn Kelsey (Bariton), Alexander VInogradov (Bass), Sergey Romanovsky (Tenor), Philharmonia Zürich, Chor der Oper Zürich, Chorzuzüger, Zusatzchor des Opernhauses Zürich, Ivan Repušić (Leitung)

27.

Juni 2024

20:00 Uhr

MESSA DI GLORIA UND WEITERE WERKE VON GIACOMO PUCCINI

Deutschland – München, Herz-Jesu-Kirche

Programm: Giacomo Puccini

Mitwirkende: Saimir Pirgu (Tenor), George Petean (Bariton), Chor des Bayerischen Rundfunks, Münchner Rundfunkorchester, Ivan Repušić (Leitung)

28.

Juni 2024

19:00 Uhr

GIUSEPPE VERDI: I VESPRI SICILIANI

Schweiz – Zürich, Opernhaus Zürich

Mitwirkende: Maria Agresta (Sopran), Irène Friedli (Mezzosopran), Quinn Kelsey (Bariton), Alexander VInogradov (Bass), Sergey Romanovsky (Tenor), Philharmonia Zürich, Chor der Oper Zürich, Chorzuzüger, Zusatzchor des Opernhauses Zürich, Ivan Repušić (Leitung)

4.

Juli 2024

19:00 Uhr

GIUSEPPE VERDI: I VESPRI SICILIANI

Schweiz – Zürich, Opernhaus Zürich

Mitwirkende: Maria Agresta (Sopran), Irène Friedli (Mezzosopran), Quinn Kelsey (Bariton), Alexander VInogradov (Bass), Sergey Romanovsky (Tenor), Philharmonia Zürich, Chor der Oper Zürich, Chorzuzüger, Zusatzchor des Opernhauses Zürich, Ivan Repušić (Leitung)

7.

Juli 2024

14:00 Uhr

GIUSEPPE VERDI: I VESPRI SICILIANI

Schweiz – Zürich, Opernhaus Zürich

Mitwirkende: Maria Agresta (Sopran), Irène Friedli (Mezzosopran), Quinn Kelsey (Bariton), Alexander VInogradov (Bass), Sergey Romanovsky (Tenor), Philharmonia Zürich, Chor der Oper Zürich, Chorzuzüger, Zusatzchor des Opernhauses Zürich, Ivan Repušić (Leitung)

10.

Juli 2024

19:00 Uhr

GIUSEPPE VERDI: I VESPRI SICILIANI

Schweiz – Zürich, Opernhaus Zürich

Mitwirkende: Maria Agresta (Sopran), Irène Friedli (Mezzosopran), Quinn Kelsey (Bariton), Alexander VInogradov (Bass), Sergey Romanovsky (Tenor), Philharmonia Zürich, Chor der Oper Zürich, Chorzuzüger, Zusatzchor des Opernhauses Zürich, Ivan Repušić (Leitung)

13.

Juli 2024

19:00 Uhr

GIUSEPPE VERDI: I VESPRI SICILIANI

Schweiz – Zürich, Opernhaus Zürich

Mitwirkende: Maria Agresta (Sopran), Irène Friedli (Mezzosopran), Quinn Kelsey (Bariton), Alexander VInogradov (Bass), Sergey Romanovsky (Tenor), Philharmonia Zürich, Chor der Oper Zürich, Chorzuzüger, Zusatzchor des Opernhauses Zürich, Ivan Repušić (Leitung)

DOBRO DOŠLI na internetsku stranicu hrvatskog dirigenta Ivana Repušića, šefa dirigenta Orkestra Minhenskog radija, prvoga stalnog gosta dirigenta Njemačke opere u Berlinu i šefa dirigenta Zadarskog komornog orkestra. Ovdje možete pronaći najnovije obavijesti o nadolazećim angažmanima maestra Repušića, pročitati njegove intervjue i izvatke iz članaka uglednih glazbenih kritičara, pogledati fotogaleriju kao i brojne videozapise maestrovih izvedbi i gostovanja u emisijama hrvatske i njemačke produkcije te pregledati naslove iz bogate diskografije u izdanju vodećih nakladničkih kuća – BR-Klassik, CPO i Warner Classics.

Pretplatite se na naš Newsletter kako biste na vrijeme primali obavijesti o aktivnostima dirigenta Ivana Repušića i aktualnim događanjima u sezoni 2021./2022.!

Uredništvo web-stranice

Ivona Šimunović, Kuća za ptice (2019)